KSeF REST API
nowe funkcjonalności w nip24.pl

KSEF REST API

Z ogromną przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że rozszerzyliśmy udostępniany przez nas interfejs REST API o operacje pozwalające na szybką i efektywną integrację z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF). Zaimplementowane operacje pozwalają na wykonanie głównych funkcjonalności związanych z obsługą faktur ustrukturyzowanych w KSeF, tj.:

 • Generowanie e-Faktur w formacie XML zgodnie z obowiązującą schemą XSD (v2)
 • Wysyłanie i odbieranie e-Faktur oraz UPO z systemu KSeF
 • Generowanie podglądu (wizualizacji) e-Faktur (PDF lub HTML) wraz z kodem QR
 • Wyszukiwanie i pobieranie zbiorcze e-Faktur (sprzedażowych i kosztowych)
 • Pobieranie pojedynczych e-Faktur (sprzedażowych i kosztowych)
 • Obsługa zbiorczego wysyłania e-Faktur (wkrótce)
 • Powiadomienia o otrzymaniu nowej e-Faktury kosztowej (wkrótce)

Oczywiście dla potrzeb przeprowadzenia sprawnej integracji przygotowaliśmy również szczegółową Dokumentację Techniczną wraz z opisem procesów biznesowych, w ramach których opisane zostało wykorzystanie poszczególnych operacji. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym opisem i diagramami.

  Zaktualizowaliśmy również interfejs GUI na Państwa kontach, dzięki czemu możliwe jest zapisanie tokena autoryzacyjnego wygenerowanego w KSeF. Szczegóły dostępne są na stronie: https://nip24.pl/dokumentacja/#link-generowanie-klucza

  Pracujemy cały czas, aby w najbliższym czasie udostępnić Państwu zestaw bibliotek dla pozostałych najpopularniejszych języków programowania, czyli: PHP, Java oraz  .NET, które będą realizowały funkcjonalności REST API.

  Dla najbardziej wymagających klientów mamy w planach przygotowanie kontenera w technologii Docker zawierającego w pełni funkcjonalny komponent KSeF REST API umożliwiający wdrożenie on-premise (lokalnie u Klienta) wszystkich oferowanych przez nasze API funkcjonalności.

  Mamy w planach również narzędzia dla mniej zaawansowanych użytkowników, takie jak np. aplikacja mobilna, zintegrowana z serwisem nip24.pl, dzięki której możliwe będzie wygenerowanie oraz wysłanie do KSeF e-Faktur przez osoby pracujące zdalnie (np. w terenie) lub poza siecią biurową w której uruchomiony jest centralny system do wystawiania faktur.

  O wszystkich postępach w udostępnianiu kolejnych funkcjonalności i narzędzi będziemy Państwa informować na bieżąco.

  Zespół nip24.pl

  pl_PLPolski