Uwaga! Jeśli są Państwo zainteresowani automatycznym i masowym sprawdzaniem numerów kont bankowych swoich kontrahentów w wykazie VAT (tzw. biała lista podatników), to informujemy że od 1 września 2019r. udostępniamy taką możliwość.

Z początkiem 2017 roku weszły w życie przepisy obligujące przedsiębiorców do sprawdzania swoich kontrahentów czy są czynnymi płatnikami podatku VAT. Ministerstwo Finansów udostępniło już w 2015 roku na Portalu Podatkowym formularz umożliwiający wykonanie takiej weryfikacji: https://ppuslugi.mf.gov.pl/?link=VAT&;

Problem polega jednak na tym, że większość firm wystawia w miesiącu więcej niż jedną fakturę, a są firmy które wystawiają ich dziesiątki, setki czy tysiące… Co wtedy?

Jedynym rozwiązaniem jest zautomatyzowanie sprawdzania statusu podmiotu w rejestrze VAT. Nie jest to jednak trywialne zadanie, ponieważ Portal Podatkowy nie posiada interfejsu API umożliwiającego przeprowadzenie łatwej integracji. Nasz serwis udostępnia biblioteki oraz dodatek do MS Excel, dzięki którym mogą Państwo łatwo zautomatyzować ten proces w swoich systemach.

Korzystając z naszych rozwiązań macie Państwo gwarancję, że uzyskacie takie same odpowiedzi jak w przypadku Portalu Podatkowego. Na portalu udostępniliśmy stronę https://nip24.pl/portal/checkvat.php  na której mogą Państwo sprawdzić status podmiotu w VAT. Strona korzysta z tych samych mechanizmów, co udostępnione biblioteki. Mechanizm działania został szczegółowo pisany na stronie dokumentacja.

Słuchamy również oczekiwań naszych klientów, dlatego idziemy krok dalej i już wkrótce udostępni usługę monitorowania statusu podmiotu w rejestrze VAT!

Usługa będzie polegać na całkowicie bezobsługowym wykonywaniu sprawdzenia przez systemy serwisu. Użytkownik otrzyma tylko ostateczny wynik wykonanego sprawdzenia wraz z informacją, którzy kontrahenci zmienili swój status w rejestrze VAT lub systemie VIES.

[Aktualizacja 07.08.2017]

Usługa monitorowania NIP jest już dostępna! Szczegółowy opis działania usługi dostępny jest na stronie dokumentacji: Monitorowanie NIP.

[Aktualizacja 03.11.2017]

W ciągu miesiąca zostanie udostępniony dedykowany program umożliwiający automatyczne sprawdzenie statusu podatnika w VAT dla wszystkich podmiotów występujących w pliku JPK_VAT 2018.

[Aktualizacja 27.11.2017]

Aplikacja jest już dostępna! Szczegółowy opis działania aplikacji dostępny jest na stronie dokumentacji: Sprawdzanie kontrahentów zapisanych w pliku  JPK_VAT 2018. Aplikację można pobrać ze strony Pobierz.

[Aktualizacja 26.08.2019]

W związku z udostępnienie przez Ministerstwo Finansów wykazu podatników VAT (tzw. Białej Listy Podatników VAT), w najbliższym czasie planujemy dodać do naszej oferty kolejną usługą umożliwiającą sprawdzanie numerów kont bankowych kontrahentów. Więcej szczegółów można znaleźć w na stronie Aktualności lub klikając w link:
Biała lista podatników VAT – Interfejs API, biblioteki oraz aplikacje umożliwiające weryfikację rachunków bankowych kontrahentów
,

[Aktualizacja 01.09.2019]

Informujemy, że w dniu dzisiejszym na zakładce Pobierz udostępniliśmy dla naszych Klientów nowe wersje bibliotek programistycznych, dodatek do Excel oraz aplikację JPK VAT z możliwością weryfikacji kont bankowych kontrahentów na tzw. białej liście podatników VAT.

Zespół nip24.pl

pl_PLPolski